مرد سفر باش

موضوعات مختلف

نامه یکی از سیاستمداران بزرگ به آموزگار پسرش!

  • ۱۰:۰۲


 به پسرم درس بدهید. او باید بداند که همه مردم عادل و همه آنها صادق نیستند،

اما به پسرم بیاموزید که به ازای هر شیاد، انسان صدیقی هم وجود دارد

. به او بگویید، به ازای هر سیاستمدار خودخواه، رهبر جوانمردی هم یافت می شود.

به او بیاموزید، که در ازای هر دشمن، دوستی هم هست. می دانم که وقت می گیرد، اما به او بیاموزید اگر با کار و زحمت خویش، یک دلار کاسبی کند بهتر از آن است که جایی روی زمین پنج دلار بیابد. به او بیاموزید که از باختن پند بگیرد و از پیروز شدن لذت ببرد. او را از غبطه خوردن بر حذر دارید. به او نقش و تاثیر مهم خندیدن را یادآور شوید.

اگر می توانید، به او نقش موثر کتاب در زندگی را آموزش دهید. به او بگویید تعمق کند، به پرندگان در حال پرواز در دل آسمان دقیق شود. به گلهای درون باغچه و به زنبورها که در هوا پرواز می کنند، دقیق شود. به پسرم بیاموزید که در مدرسه بهتر این است که مردود شود اما با تقلب به قبولی نرسد. به پسرم یاد بدهید با ملایم ها، ملایم و با گردن کشان، گردن کش باشد. به او بگویید به عقایدش ایمان داشته باشد حتی اگر همه برخلاف او حرف بزنند.


به پسرم یاد بدهید که همه حرف ها را بشنود و سخنی را که به نظرش درست می رسد انتخاب کند. ارزش های زندگی را به پسرم آموزش دهید. اگر می توانید به پسرم یاد بدهید که در اوج اندوه تبسم کند. به او بیاموزید که از اشک ریختن خجالت نکشد. به او بیاموزید که می تواند برای فکر و شعورش مبلغی تعیین کند، اما قیمت گذاری برای دل بی معناست. به او بگویید که تسلیم هیاهو نشود و اگر خود را بر حق می داند پای سخنش بایستد و با تمام قوا بجنگد.


در کار تدریس به پسرم ملایمت به خرج دهید، اما از او یک نازپرورده نسازید. بگذارید که او شجاع باشد، به او بیاموزید که به مردم اعتقاد داشته باشد. توقع زیادی است اما ببینید که چه می توانید بکنید، پسرم کودک کم سال بسیار خوبی است.

 

امیر بهزادپور
واقعا نامه ی قابل تاملی بود.
در تمام مدت خواندن نامه، کنجکاو بودم که این نامه ی کیست.
؟
سلام دوست عزیز
نامه از آبراهام لینکلن هست...
The flash
:)
😃
مجتبی مطوری
زیبا بود(:
دمت گرم ابراهام لینکن(:
خیلی ممنون دوست عزیز😉
S A E E D oo
اندیشیدن بهترین تصویری هست که می شود از هر آدمی داشت.
:)
خاله باران
خیلی حوب بود

ممنون ازتون
خواهش میکنم خاله باران 😃
ممنون
آناهیتا ......
بدون شوخی بنظرم باید اینجور متن هایی رو کپی گرفت و داد دست بچه ها !! 
اگه اینا از اول تو گوش بچه ها بره ، میشه ملکه ذهنشون و کمتر در بزرگسالی خطا میکنن
خودم میخوام در آینده روی بچه ها انجام بدم ، منوط به اینکه یادم نره !!!
خوبه انجام بده ببین چی میشه ،اما بیش از معلم پدرو و مادر هستن که رو بچه تاثیر میذارن:)
آناهیتا ......
جناب مدیر 
حرفت درست ! 
اما منظور من فقط در جایگاه معلمی نبود ، یک پدر و مادر هم ، معلم هستن ! 
باید مادرا و پدرا بتونن اون خلاهایی که تو نظام آموزشی هست رو حالا کامل نه ! ولی تا حدودی از طرف خودشون پر کنن 
به هر حال تربیت بچه کار آسونی نیست ، باید فرد مفیدی چه برای خانوادش چه برای جامعه ای توش زندگی میکنه باشه 
ولی من بیشتر پدر مادرا رو دیدم که اصلا به فرزندشون توجه ندارن
تنها کاری که میکنن خرید گوشی های گرون ! که اصلا مورد احتیاجشون نیست 
بجاش بیان همین مطلب پستت رو با آب و تاب براشون بگن ،البته این کار باید تو سنین کمتر انجام شه ، چون که بچه هنوز ذهنش با مسایل بی ربط پر نشده و اینجور صحبت ها براش جالبن 
بعدش اثراتشو تو دراز مدت ببینن 😀 ! * البته نظر منه ، شاید اشتباه باشه * 

توقعات بچه ها تو این دوره زمونه خیلی زیاده:)
پاییز
سلام 
آقا احسان چرا از من ناراحت شدی؟ دیشب کامنتت رو خوندم اعصابم بهم ریخت تقریبا تا صبح نخوابیدم ، باور کن نیت بدی نداشتم و منظورم شخص خاصی نبود ، اگه نا خواسته باعث رنجش شما شدم عذر میخوام . من آدمی نیستم که بخوام با حرفام کسی رو آزار بدم و تا به حال این کارو نکردم فقط خواستم بدونی ، نمیدونم چرا بهت برخورد ؟!!!! من تو وبلاگ با خیلیا بحث کردم ولی تا حالا به کسی اهانتی نکردم ، شما هم حداقل میگفتی کجای نظر من توهین بود تا برات توضیح میدادم .
من حرفمو زدم دیگه هر جور دوست داری فکر کن .سلام پاییز خانم.

من تو اون پست کامنت گذاشتم ،و احساس کردم شما کامنت منو که اولین کامنت بود خوندین ،درسته؟!
حالا باتوجه به کامنت من ،که خوندنیش ،یه نگاه به کامنت خودتون بندازین...
پاییز
اتفاقا اصلا کامنتا رو نخوندم و فقط تیتر پست رو دیدم و با توجه به اون پاسخ دادم ، جدیدا خیلی حوصله ی خوندن کامنتا رو ندارم و زیادم وبلاگ نمیام . 
مطمئن باش من اگه بخوام حرفی رو به کسی بزنم نمیام غیر مستقیم بهش تیکه بندازم اونقد ترسو نیستم ، اگه میخواستم خطاب به شما بنویسم حتما این  کارو میکردم مطمئن باش بی منظور و بی قصد و غرض بوده . بعدم مگه تفکر شما اینطوریه که بهت برخورد ؟؟؟ کاری به این ندارم که بعضی از شهرها دختراشون زود ازدواج میکنن بعضیا دیرتر ، منظورم این بود کسی که به یه دختر 20 ساله مجرد به چشم رو دست مونده نگاه میکنه تفکرات اشتباهی داره شما مگه همچین تفکری داری که بهت برخورد ؟ اگه تفکرتت واقعا اینطوریه سعی کن دیدت رو عوض کنی .
 امروز که کامنتتو خوندم دیدم یه جایی عذر خواهی کردی چرا من باید دوباره بیام به شما حرفی بزنم !!!!!! خیلی ازت ناراحت شدم که زود عصبی شدی و واکنش نشون دادی با توجه به اینکه تو این یه سال کم و بیش با نظرات من آشنا بودی ، حالا چرا صفحتو بستی ؟ البته برای من اصلا مهم نیست تا حالا میومدم صفحتون حالا که ناراحتی دیگه نمیام . 
اگه اینجا اومدم نظر گذاشتم به خاطر این بود که دوست ندارم حتی تو فضای مجازی کسی از دستم ناراحت باشه .
امیدوارم تو زندگیت موفق باشی 
خداحافظ .

پاییز خانم اگه مطلب رو نخوندی و کامنتت از رو غرض نبوده من ازت عذر میخوام 
ولی سعی کن هیچ وقت بر اساس عقاید خودت دیگران رو قضاوت نکنی ،حتی همین حالا هم یجورایی داری اشتباه میکنی ! اینکه بعضی ها گیرم که دختراشون زود ازدواج میکنن واقعا دلیل میشه که بگی متاسفم براشون و بگی بی فرهنگن ؟! اصلا گیرم که بی فرهنگ باشن ولی بعضی مواقع آدم باید با سیاست و چرب زبونی پیش بره و هر چیزی که تو فکرش اومد رو تایپ نکنه ! اینکه من عقایدم اون جوری که میگی هست یا نه زیاد مهم نیس ،ولی کاش حداقل یک درصد این احتمال رو می دادی که شاید یکی از کاربران ،یا بازدید کنندگانی که فرمودین ،و بهشون گفتی بی فرهنگ نظرتو بخونن و ناراحت بشن ....
البته من حافظه ام خیلی خوبه و یادمه قبلا بارها به شما و خانم sa گفتم که تو طائفه ما دخترا زود عروس میشن ،البته اگه شما یادت باشه ،کمی به من حق بدین ،با توجه به تبادل نظرهایی که قبلا داشتیم ،و اینکه کامنت من اول بود من این حدس رو زدم که شما در جریان آداب و رسوم ما هستین و واسه همین ازتون توقع بیشتری داشتم ...

به هر حال من اگه باعث ناراحتیت شدم ازت عذر میخوام ،من هیچوقت نگفتم که دوست ندارم به وب یا صفحه ام سر بزنی ...
در مورد صفحه هم ،مدت ها تو این فکر بودم ،هی میخواستم حذفش کنم ولی بیخیال میشدم که البته دیروز بعد خوندن کامنتت یهویی در خواست بستن صفحه رو دادم 😃
اما حالا میگم هیچ دلخوری ازتون ندارم ،اون قضیه رو تموم شده میدونم و دوس ندارم هیچ کدورت و ناراحتی پیس بیاد ،و امیدوارم شما هم این ماجرا رو تموم شده بدونید و فراموش کنید ،و دقیقا مثل قبل باشید😃
پاییز

خواهش میکنم ، ولی  براساس عقایدم کسی رو قضاوت نکردم ، من کی گفتم اینایی که دختراشون زود ازدواج میکنن بی فرهنگن !!!!!!!! گفتم چطور دلشون میاد دختراشونو زود شوهر میدن ، شما کلا نظر منو بد متوجه شدی ، گفتم به فرهنگ خانواده ها و شهرها هم بستگی داره خب بعضی شهرها دختراشونو زود شوهر میدن و بعضیا دیرتر منظورم این بود سوال کننده جزو کدوم دسته است ، نگفتم هر کی دخترشو زود شوهر میده بی فرهنگه ، گفتم اونی که طرز فکرش اینه که  یه دختر مجرد 20 ساله مونده رو دست خانوادش بی فرهنگه ، این چیزی که من گفتم با اونی که شما میگید خیلی فرق میکنه ، البته بهتر بود  این کلمه رو بکار نمی بردم به قول شما شاید یه نفر ناراحت بشه .

 در مورد آداب و رسومتون یادم نمیاد چیزی گفته باشین شاید به sa  گفتی  فقط خاطراتی که گفتی یادمه و خاطرات پسر عمو و اینکه تو خونه کاری نمیکنی ، در هر صورت یکی زود ازدواج میکنه یکی دیر ، شاید صلاحش در این باشه منظور من طرز فکر آدما بود . ضمنا من هیچ وقت هر چی تو فکرمه رو به زبون نمیارم ، قطعا در مورد حرفی که میزنم فکر میکنم ، حالا شاید یه موقع کسی به شوخی بهم حرفی بزنه منم به خنده جوابشو بدم ، ولی هر شوخی ای هم نمیکنم و اجازه هم نمیدم کسی تو شوخی پاشو فراتر از حد بذاره ، ممنون خدا رو شکر که کدورتا رفع شد .

پاییز خانم اول ازت تشکر میکنم بابت توضیحاتت 
در بین اقوام ما زیاد بودن کسایی که دخترشون زیر 20 ازدواج کرده و بی فرهنگم نبودن ،و اخلاق و رفتارشون کاملا بروز هست ...
و اینکه خود پیامبر هم حتی به این موضوع اشاره کرده که دختر زود ازدواج کنه ،حالا به هر دلیلی ،ولو اینکه نیاز جنسی باشه ،چون احتمالا خطا و گناه در بین دختر و پسر زیاده ،و هر گناهی که اونا کنن ،به پای پدر و مادر نوشته میشه که نذاشتن بچه شون ازدواج کنه !!!!
در بین اقوام ما دختر برسه به 20 براشون عادی هست و اینو یه مشکل نمیدونن،اما اگه خواستگار خوب واسه دخترهاشون بیاد نه نمیگن ،و خداروشکر تا بحال حتی یک مورد طلاق هم نداشتیم چون خانواده ها خیلی رو طلاق حساسن..
یعنی من قبلا به شما نگفتم تو طائفه ما زود ازدواج میکنن ،عموهام زود ازدواج کردن و...؟!
به هر حال ممنون

پاییز
خواهش میکنم . بله درست میگین . 
یعنی من قبلا به شما نگفتم تو طائفه ما زود ازدواج میکنن ،عموهام زود ازدواج کردن و...؟!
نه چیزی در این مورد نگفتین .
باشه به هر حال ممنون :)احتمالا به sa گفتم تو پست خاطرات خانواده برتر 
ببخشید باعث ناراحتیون شدم 
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
خــــــــــــــــــــــــوش امدیـــــــــــــــــــــــــد
Designed By Erfan Powered by Bayan