مرد سفر باش

موضوعات مختلف

عاصم جورابی :)

 • احسان25
 • جمعه ۳ شهریور ۹۶
 • ۱۵:۵۷

هوس زن گرفتن به سرم زده بود. دوست داشتم وضع مالی خانواده همسرم پایین‌تر ازخانواده خودم باشد تا بتوانم زندگی بهتری برایش فراهم کنم. مادرم چنین دختری برایم در نظر گرفته‌ بود

نمی‌دانم این خبر چگونه به گوش رئیسم رسید چون به صرف نهار دعوتم کرد تا نصیحتم کند. اسم رئیس من عاصم است اما کارمندان به اومی‌گویند عاصم جورابی!

سر ساعت به رستوران رفتم. رئیس تا مرا دید گفت: چون جوان خوب و نجیب وسربه‌راهی هستی می‌خوام نصیحتت کنم. و بعد هم گفت: مبادا به سرت بزنه و بخوای واسه زنت وضع بهتری فراهم کنی! و ادامه داد: اگه به حرفم گوش نکنی مثل من بدبخت میشی. همونطور که من بدبخت شدم و حالا بهم می‌گن عاصم جورابی!

 پرسیدم: جناب رییس چرا شما رو عاصم جورابی صدا می‌کنن؟ جواب داد: چون بدبختی من از یه جفت جوراب شروع شد. و بعد داستان زندگی اش را برایم تعریف کرد:

وقتی خواستم زن بگیرم با خودم گفتم باید دختری از خانواده طبقه پایین بگیرم که با دارو ندارم بسازه و توقع زیادی نداشته باشه. واسه همین یه دختر بیست و یک ساله به اسم صباحت انتخاب کردم. جهیزیه نداشت. باباش یک کارمند ساده بود. چهره چندان جذابی هم نداشت و من به خاطر انتخابم خوشحال بودم . صباحت زن زندگی بود .

بهش می‌گفتم امشب بریم رستوران؟ می‌گفت نه چرا پول خرج کنیم؟ می‌گفتم: صباحت جان لباس بخرم؟ می‌گفت: مگه شخصیت آدم به لباسه؟

تا اینکه براش به زور یه جفت جوراب خوشگل خریدم. دو ماه گذشت اما همسرم جوراب نو رو نپوشید. یه‌روز گفتم عزیزم چرا جوراب تازه‌ات رو نمی‌پوشی؟ با خجالت جواب داد: آخه این جورابا با کفشای کهنه‌ام جور در نمیاد! به زور بردمش بیرون و براش

یه جفت کفش نو خریدم. فرداش که می خواستیم بریم مهمونی باز کفش و جوراب رونپوشید. بهش گفتم چرا تو کفش و جورابتو گذاشتی توی صندوق و نمی‌پوشی؟ جواب داد:

آخه لباسام با کفش و جورابم جور در نمیاد! همون‌روز یک دست لباس براش گرفتم.اما همسرم باز نپوشید. دلیلش هم این بود: این لباسا با بلوز کهنه جور در نمیان!

رفتم دوتا بلوز خوب هم خریدم.. ایندفعه روسری خواست. روسری رو که خریدم . دیگه چیزی کم و کسر نداشت اما این تازه اول کار بود! چون جوراباش کهنه شدن و پیرهنش هم از مد افتاد و از اول شروع کردم به خریدن کم و کسری‌های خانوم! تا اینکه یه‌روز دیدم اخماش رفته تو هم. پرسیدم چته؟ گفت این موها با لباسام جور نیست.

قرار شد هفته‌ای یه بار بره آرایشگاه. بعد از مدتی دیدم صباحت به فکر رفته. بهم گفت: اسباب و اثاثیه خونه قدیمی شده و با خودمون جور درنمیاد. عوض کردن اثاثیه خونه ساده نبود اما به خاطر همسر کم توقعم عوضش کردم. مبل و پرده و میز ناهارخوری و خلاصه همه اثاثیه خونه عوض شد. صباحت توی خونه باباش رادیو هم ندیده بوداما توی خونه من شب‌ها تلویزیون می‌دید!

چند روز بعد از قدیمی بودن خونه و کثیفی محله حرف زد. یک آپارتمان شیک تو یکی از خیابونای بالاشهر گرفتم. اما این بار اثاثیه با آپارتمان جدید جور نبود!

دوباره اثاثیه رو عوض کردم. بعد از دو سه ماه دیدم صباحت باز اخم کرده. پرسیدم دیگه چرا ناراحتی؟ طبق معمول روش نمی‌شد ** بگه اما یه جورایی فهموند که

ماشین می‌خواد! با کلی قرض و قوله یه ماشین هم واسه خانوم خریدم. حالا دیگه با اون دختری که زمانی زن ایده‌ال من بود نمی‌شد حرف هم زد! از همه خوشگلا

خوشگل‌تر بود! کارش شده‌بود استخر و سینما و آرایشگاه و پارتی! دختری که توخونه باباش آب هم گیر نمیاورد تو خونه من ویسکی می‌خوردمدام زیر لب می‌گفت:

آدم باید همه چیزش با هم متناسب باشه!

اوایل نمی‌دونستم منظورش چیه چون کم و کسری نداشت. خونه، زندگی، ماشین، اثاثیه و بقیه چیزا رو که داشت. اما بعد از مدتی فهمیدم چیزی که در زندگی صباحت خانوم کهنه شده و با بقیه چیزا جور درنمیاد خودم هستم! مجبور شدم طلاقش بدم. خانه وماشین و اثاثیه و هرچی که داشتم با خودش برد. تنها چیزی که برام موند همین لقب عاصم جورابی بود! 

یه جفت جوراب باعث شد که همه چی بهم بخوره. کاش دستم می‌شکست و براش جوراب نمی‌گرفتم! 


نتیجه گیری : آقایون هیچوقت واسه خانومتون جوراب نخرین که بدبخت میشین

 • نمایش : ۲۵۲
 • Va hid
  چی بگم ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!

  شما پس مواظب باش!ًعجبا!!
  هر چه میخواهد دل تنگت :))
  حتما :) 
  محمدرضا ...
  کامل نشستم خوندم ... آخ واقعا این متن ارزش دوباره خوندن رو درس گرفتن رو داره حتی اگه بعضی جاهاش درست نباشه ... چون من این وضع رو به شکل دیگه ای به چشم دیدم ... این داستان مضمون واقعی داره  و خیلی هم جدی هست ... 
  خیلی درد داره ... 
  سپاس به خاطر به اشتراک گذاشتن ... 
  ممنون دوست عزیز،بابت وقتی که گذاشتی ...
  بله ولی به قالب طنز در اومده :) 
  خواهش میکنم ،ممنون 
  Sara 2528
  دستت درد نکنه آقا احسان. عالی بود.
  ولی یه چیزی بگم جمله اول رو که خوندم فک کردم در مورد خودته که میخواستی زن بگیری!!
  کلی خندیدم 😀😁

  سلام سارا خانم.ممنون :)
  خخخ نه بابا من بخوام زن بگیرم نمیام تو یه پست بگم که خخخ:)
  با خوندن این پست کی جرات میکنه زن بگیره :)
  Sara 2528
  آره میدونم که نمیای تو پست بزاری میخوام زن بگیرم.
  آره واقعا ولی دلت میاد نظرت راجع به ما دخترا این باشه خخخخ:(

  والا این متنی که بالا خوندی ثابت شده هست:)) 
  خودمم واقعا موارد زیادی به این شکل دیدم ...
  مثلا یکی از زن های فامیل که وضع مالیشون هم تعریفی نداره ،خیلی تو مده تا حدی که اگه بگم ماهی یه مانتو میگیره دروغ نگفتم ! حالا جالبه میگن اصلا زیادم نمیپوشه ،چند بار که پوشید میگه تکراری شده !!!
  Sara 2528
  آره خودمم دیدم ولی همرو به یه چشم نبین

  آره درسته همه مثل هم نیستن ...
  ولی موارد زیادی دیده میشه اینجوری :) 
  خواهر پسر شجاع <3
  عالی بود 
  منم تو زندگی نزدیکم دیدم وای
  ممنون :) 
  سایت تفریحی چفچفک
  تشکر ..عالی بود
  خواهش میکنم ،خیلی ممنون 
  آقای سر به هوا ...
  کلا ازدواج دو سر باخته لامصب :))
  بله باید مراقب باشی :)))
  خاله باران
  سلام احسان خیلی جالب بود

  باور کن من هم تقریباهمین مدل تو 

  فامیل دیدم 

  کلا این متنت پسرها رو از ازدواج فراری میکنه.
  سلام خاله باران ممنون :)
  کلا هر کی زن گرفت باید از اول درست مدیریت کنه :))
  mahtab naseri
  جالب بود.ممنون
  سلام مهتاب خانم ،خیلی خوش اومدی ...
  ممنون ..
  مریم سادات موسوی
  خیلی بامزه و تاثیر گزار بود ممنونم
  خواهش میکنم ،تشکر 
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  خــــــــــــــــــــــــوش امدیـــــــــــــــــــــــــد